Majówka już tuż tuż, zatem czas przedstawić Państwu szczegóły ostatniej propozycji na rowerową frajdę. Przed Państwem trasa rowerowa Młyn Hipolit.

Młyn Hipolit to trasa rowerowa, której celem jest wycieczka pięknymi okolicami Nałęczowa z kilkoma atrakcjami po drodze. Mierzy ona około 22,6 kilometra, razem z czasem na zwiedzanie zaplanowanych atrakcji cała wycieczka zajmie naszym gościom około trzech i pół godziny.

Trasa rowerowa - Młyn Hipolit

Pierwszym punktem postojowym, a zarazem pierwszą atrakcją na trasie jest Wieża Ariańska w Wojciechowie. Jest to imponująca budowla wzniesiona w pierwszej połowie szesnastego wieku przez starostę Lubelskiego Jana Pileckiego. Wieża trójkondygnacyjna, wybudowana z kamieni i cegieł. Aktualnie mieści się tam Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka oraz sale wystawowe małego Muzeum Kowalstwa, które również jest ciekawą atrakcją na naszej trasie rowerowej.

Kolejnym punktem, jaki przewiduje trasa rowerowa – Młyn Hipolit jest zakład kowalski Czerniec R. Funkcjonująca Młyn Hipolit - trasa rowerowajuż od ponad 90 lat kuźnia to bardzo ciekawe miejsce, w którym można obserwować kunszt kowalski oraz niepowtarzalne wyroby kowala.

Wojciechów poza Wieżą Ariańską i kuźnią oferuje również wspaniałe emocje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji.  Jest to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu. Na pokaźnym terenie żyje sporo ciekawych gatunków zwierząt, w tym dużo egzotycznych. Kontakt z naturą to ogromna frajda dla dzieci, tym bardziej, że pod okiem instruktora można nawet karmić niektóre zwierzęta.

Nasza trasa rowerowa kończy się w Nałęczowie w Muzeum Minerałów, Skamieniałości i Meteorytów „Młyn Hipolit” z 1937 roku to niewątpliwie wspaniałe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Nałęczowie. Kolekcja liczy około 2 tysięcy eksponatów muzealnych i ciągle się powiększa. Minerały prezentowane są w atmosferze starego młyna i w towarzystwie oryginalnych maszyn młyńskich. Najnowszy eksponat to bryła węgla kamiennego o wadze około 40 kilogramów z widoczną skamieniałą korą i słojami drzewa.

Wycieczki rowerowe to wspaniały pomysł na urozmaicenie pobytu w naszym hotelu. Pamiętajcie Państwo, że nie musicie zabierać ze sobą rowerów, w naszym hotelu działa wypożyczalnia. Zapraszamy do skorzystania!
W Krainie Alicji Nałęczów