Jak już niektórzy z Was wiedzą, niedawno W Krainie Alicji pojawił się basen pływacki, z dodatkowymi atrakcjami. Zwłaszcza teraz, gdy na zewnątrz coraz zimniej, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie aktywność fizyczną! Pływanie samo w sobie ma wiele zalet – poniżej wymieniamy 5 z nich, ale jest ich wiele więcej 🙂

Pływanie wzmacnia kręgosłup

Pływając wzmacniamy mięśnie grzbietu i brzucha, które pełnią kluczową rolę w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała. Dodatkowo pływanie łagodzi ból i jest polecane dla osób, które miały uraz pleców.

Pływanie ma doskonały wpływ na płuca i serce

Jako doskonałe ćwiczenie aerobowe, pływanie zwiększa pojemność płuc oraz poprawia pracę serca, które dzięki ćwiczeniu w wodzie staje się bardziej wydolne. Dzięki regularnemu pływaniu zmniejsza się również ciśnienie krwi.

Pływanie zapobiega cukrzycy i wpływa na właściwy poziom cholesterolu

Badania wskazują, że pływanie umożliwia zachowanie właściwych proporcji między poziomem „złego” cholesterolu (LDL) i wysokiego poziom „dobrego” (HDL). Poza tym  w czasie ćwiczeń aerobowych, takich jak pływanie, naczynia krwionośne bezustannie poszerzają się i kurczą, dzięki czemu ich kondycja poprawia się. Również w profilaktyce cukrzycy pływanie odgrywa ważną rolę, stabilizując poziom cukru.

Pływanie wzmacnia mięśnie bez nadwerężania stawów

Pływanie polepsza ogólną kondycję organizmu, ponieważ pływając angażujemy do pracy prawie wszystkie mięśnie ciała. Z drugiej strony natomiast nie dochodzi do nadwerężenia stawów, a ryzyko kontuzji jest niskie. Pływanie jest wręcz wskazane dla osób cierpiących na urazy stawów biodrowych i kolanowych, ponieważ łagodzi ich bóle, poprawia też elastyczność i ruchomość stawów.

Pływanie relaksuje i zmniejsza poziom stresu

No i oczywiście, last but not least, jak każda aktywność fizyczna, pływanie powoduje uwolnienie endorfin, a więc hormonów szczęścia, tym samym wprawiając nas w doskonały nastrój.

Zapraszamy do Krainy Alicji na porcję zdrowia!

http://www.wkrainiealicji.pl/basen-naleczow