Już w czwartek  większość z nas będzie mogła cieszyć się przedłużonym o dwa dni weekendem. Błogi relaks pod chmurką, zajadanie się grillowanymi smakołykami i cudowne lenistwo nie każdego kuszą jednakowo. Dla żądnych wrażeń i tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas przygotowaliśmy spis, jakie atrakcje mogą umilić czas spędzony w Nałęczowie i najbliższych okolicach. Zapraszamy

Majówka z Panem Prusem

Bolesław Prus - Nałęczów

źródło: kraina.org.pl

Impreza odbędzie się  27-29 maja. Rozpoczęcie imprezy nastąpi w piątek o godzinie 14.00 przed Pałacem Małachowskich. Z zaplanowanych atrakcji będzie można wysłuchać koncertu zagranego przez Kapelę Nałęczowską. W programie znajdują się liczne atrakcje, np. powitanie Pana Prusa,  spektakl  „Matura z Prusa” w którym wystąpią aktorzy Teatru Gdańska 4 z MDK w Puławach. Na zakończenie  pierwszego dnia imprezy odbędzie się Nocne zwiedzanie Nałęczowa, połączone ze spacerem po parku, przejażdżką bryczką oraz zwiedzaniem wąwozu z pochodniami. Zapisy na Nocne zwiedzanie prowadzone są w Centrum Informacji Turystycznej przy Al. Kasztanowej 2 w Parku Zdrojowym.
Równie ciekawie zapowiada się drugi dzień Majówki, w Pałacu Małachowskich zostanie otwarta wystawa pt. Listy Aleksandra Głowackiego do Aliny Sacewiczowej. Tego dnia będzie można wziąć udział w grze terenowej – Quest, w zajęciach z geocachingu oraz wybrać się na wycieczkę rowerową po czarnym szlaku Nałęczów – Bronice z pętlą w Kolonii Drzewce, prowadzącą do Siedliska „U Krzysztofa”, gdzie w pobliskim wąwozie na odkrywców czekają skrytki z upominkami związanymi z postacią B. Prusa. Szczególnie polecamy wycieczkę osobom korzystającym z naszego pakietu Druga majówka. W tym dniu wynajem roweru będzie całkowicie darmowy.  Ostatniego dnia rozegrany zostanie Otwarty Turniej Szachowy im. Bolesława Prusa o puchar Burmistrza Nałęczowa (Nałęczowski Ośrodek Kultury). Będzie można skorzystać ze strefy gier planszowych, kiermaszu rękodzieła, a także wysłuchać koncertu uczniów z Ogniska Umuzykalniającego „Akademia Talentów” przy Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie. Pełny program imprezy znajdą Państwo w linku – Majówka z Panem Prusem.

Teatr na klepisku – „Stypa”Teatr Klepisko - "Stypa"

„Stypa”- to pierwszy spektakl Teatru na Klepisku. Przedstawienie jest mocno związane z miejscowością w której leży teatr. Zespół artystyczny zbudował dramaturgię na kanwie badań terenowych przeprowadzonych na terenie wsi. Trzy kobiety z dużym doświadczeniem życiowym, podzieliły się swoimi historiami, opowieściami o Skowieszynku oraz po prostu własną mądrością. Reżyser wraz z aktorami spisali zebrane nagrania i… zaczęli improwizować. W ten sposób powstał autorski scenariusz teatralny.

„Stypa” to historia dwóch braci, którzy po latach przyjeżdżają z miasta do rodzinnej wsi. Towarzyszą im ich partnerki życiowe. Dwie pary, jedna stodoła oraz stypa po zmarłej babci jest punktem wyjściowym spektaklu. Fabuła jest jedynie pretekstem do poruszenia poważniejszych problemów. Problemów dotykających każdego człowieka: miłość, seks, pieniądze itp.