Basen w Nałęczowie w Wellness & SPA W Krainie Alicji  to jedyny w regionie, innowacyjny basen bez chloru.

Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu najnowszych technik oczyszczania wody.

Pierwsza z nich to montaż specjalistycznego filtra szklanego Daisy. AFM® przewyższa sprawność piasku i kruszonego szkła, filtrując co najmniej 30 % więcej związków organicznych dzięki rewolucyjnemu złożu filtracyjnego wykonanego z czystego zielonego szkła. Ta ważna cecha sprawia, że kąpiel w takim basenie jest zdrowsza i ekologiczna.

Druga to system dezynfekcji przez elektrolizę soli. Metoda ta pozwala nam całkowicie zrezygnować z zastosowania innych środków chemicznych i w rezultacie daje nam basen z wodą morską. Zawarte w wodzie minerały i pierwiastki śladowe powodują, że kąpiel w niej niesie ze sobą ogromne zalety zdrowotne, między innymi, poprawia krążenie, udrażnia drogi oddechowe, ujędrnia skórę.

Innowacyjność naszego basenu sprawia, że kąpiel jest bezpieczna i przyjazna dla naszego organizmu. Polecamy go małym dzieciom oraz osobom uczulonym na chlor. A zapach? Nie ma go. Tylko czysta, krystaliczna woda.

Dodatkowym atutem basenu W Krainie Alicji są zamontowane atrakcje wodne takie jak grzyb wodny, przeciwprąd, gejzer, masażer barków oraz leżanki z masażem wodnym.

Integralną częścią basenu jest łaźnia parowa zwana rzymską. Gorąca para sprzyja odprężeniu całego ciała. Możemy się w niej zrelaksować po dniu ciężkiej i stresującej pracy. Temperatura w niej nie jest, aż tak wysoka (40 -50 oC) jak w przypadku innych rodzajów saun. Dzięki temu korzystanie z niej przez osoby nieznoszące gorąca jest przyjemniejsze i nie powoduje duszności. Dodatkowe zastosowanie olejku rumiankowego uprzyjemnia pobyt w łaźni i leczy nasze ciało.