Magnez – pierwiastek życia – niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Niezastąpiony zarówno w profilaktyce, lecznictwie oraz SPA.

Magnez wykorzystywany również w SPA pełni w naszym organizmie wiele ważnych funkcji, jednak najważniejszą z nich jest udział w procesach syntezy i rozpadu związków wysokoenergetycznych, głównie kwasu adenozynotrójfosforowego (ATP). Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, zwłaszcza tych powiązanych z przenoszeniem grup fosforanowych. Uczestniczy w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów, a także w procesach transportu elektrolitów przez błony komórkowe.

 

Ponieważ magnez jest czynnikiem regenerującym żywe komórki często jest nazywany pierwiastkiem życia, regulatorem równowagi wapniowej. Ponadto pozytywnie wpływa na procesy krzepnięcia krwi, reguluje rozwój układu kostnego, wzmaga reakcje obronne organizmu, działa profilaktycznie na zapalenie żył w sytuacjach pooperacyjnych, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Działa przeciwstresowo, przeciwanafilaktycznie, przeciwzapalnie. Obniża poziom cholesterolu, chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego. Krótko mówiąc magnez to pierwiastek, bez którego nasz organizm nie może się obejść. Dlatego tak ważne jest zadbanie o jego prawidłowy poziom w organizmie.

SPA w Nałęczowie - W Krainie Alicji

Suplementy nie dla każdego

Każdy z suplementów diety, skierowany jest do konkretnej grupy odbiorców, np. kwas foliowy zalecany jest dla kobiet w okresie rozrodczym i w ciąży, u mężczyzn natomiast suplementacja jest zbędna ze względu na niższe zapotrzebowanie. Dlatego też przede wszystkim musimy pamiętać o indywidualnych potrzebach naszego organizmu. Świetnym wyjściem jest skorzystanie z zabiegów Spa, dzięki którym możemy ustabilizować rozregulowany system odpornościowy oraz dostarczyć do naszego organizmu w nieinwazyjny sposób niezbędnych pierwiastków i minerałów.

Spa - Algi

Odnowa biologiczna – SPA

Specjalnie dla osób cierpiących z powodu stresu i niedoboru magnezu przygotowaliśmy całą gamę zabiegów wzbogacających nasz organizm w ten cenny pierwiastek. Szczególnie polecamy nasz zabieg See Mineral Experience, obfity w magnez, polecany dla osób zestresowanych, wzmacniający siły witalne organizmu. Rytuał uwalnia bogactwo morskich minerałów, regeneruje i odżywia skórę, przywracając formę i energię. Wykonujemy go przy użyciu profesjonalnych kosmetyków marki Thalion, lidera w swojej klasie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą SPA, jest to jeden z najskuteczniejszych, niemedycznych sposobów na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia, a jak wiadomo nie ma nic cenniejszego niż zdrowy duch w zdrowym ciele.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. LINK

W Krainie Alicji Nałęczów