Wybierasz się na urlop lub wakacje i nie wiesz, który hotel wybrać? Mamy na to receptę.

5 cech hotelu na udany wyjazd

1. Lokalizacja

Lokalizacja mimo wszystko jest najważniejsza i mamy tu na myśli zarówno miejscowość, do której się wybieramy, jak i położenie hotelu. Wiele osób twierdzi, że najważniejsza przy wyborze jest cena, a raczej stosunek ceny do jakości. Trudno się nie zgodzić, ten aspekt faktycznie jest bardzo istotny, jednak nie najważniejszy. Czasami warto wybrać droższą opcję położoną w lepszej lokalizacji, dzięki temu możemy zaoszczędzić na transporcie, a taksówki w miastach kurortowych potrafią być niebotycznie drogie. Poza kosztami poruszania się po odwiedzanym miejscu warto wziąć pod uwagę umiejscowienie hotelu względem centrum miasta. Jeśli cenimy ciszę i spokój najlepsze są hotele położone poza centrum, ale z dogodnym dojazdem.

2. Cena

Na początku musimy policzyć ile chcemy zapłacić za noc i jaki jest nasz budżet całkowity. Gdy poznamy już tę kwotę, wybór hotelu będzie o wiele łatwiejszy. Znając swój budżet możemy łatwo wybrać standard hotelu na jaki możemy sobie pozwolić. Istotne jest jednak, aby nie brać pod uwagę wyłącznie cenę za nocleg. Bardzo istotną sprawą są opłaty dodatkowe, np. wyżywienie, parking, opłaty klimatyczne oraz różne ukryte koszty dodatkowe. Warto również zwrócić uwagę, co jest wliczone w cenę noclegu. Niestety jeszcze nie wszystkie hotele w cenie noclegu oferują śniadanie, a powinno być to już standardem. Zawsze warto też zwrócić uwagę na cennik za dzieci jeśli wybieramy się na rodzinny wyjazd.

3. Dodatkowe udogodnienia

Kiedy uda się już znaleźć hotele, które są w zasięgu naszego budżetu, nadal pozostaje problem, który z nich wybrać. Warto wtedy sprawdzić jakie udogodnienia i atrakcje oferują te hotele. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest fakt, czy hotel posiada restaurację. Pobyt nawet w najlepszym hotelu będzie koszmarem jeśli będą musieli Państwo szukać miejsca do spożycia posiłku. W sezonie to istny koszmar. Dodatkowymi atrakcjami, które warto wziąć pod uwagę to SPA, parking dla gości, internet, sejf, klimatyzacja w pokojach, bar.

4. Hotel – opinie

Może się zdarzyć, że po zastosowaniu naszych 3 poprzednich porad, nadal nie będą Państwo zdecydowani, Hotel Wellness & Spa W Krainie Alicjiktóry obiekt wybrać. Wtedy warto zawierzyć internautom i przeczytać ich opinie. W dobie internetu dostęp do takich informacji jest powszechny. Dzięki licznym serwisom bookingowm mamy dostęp do niemal wszystkich hoteli i opinii na ich temat. Warto sprawdzić jak wypowiadają się goście o obiekcie, który mamy zamiar odwiedzić. Należy jednak zastosować pewien filtr informacji, zazwyczaj te najbardziej krytyczne opinie są efektem złośliwości lub podłej konkurencji i nie mają z prawdą nic wspólnego. Z drugiej strony, nie warto też wierzyć w pieśni pochwalne, te z kolei są często dziełem samych hotelarzy chcących poprawić swój wizerunek.

5 . Atrakcje dla dzieci

Jeśli jesteś rodzicem zadbaj o komfort swojego potomstwa oraz o to, aby podczas wyjazdu Twoje dziecko również miło spędziło czas i ciągle miało możliwość zabawy. Zobacz czy hotel jest przyjazny dzieciom, czy posiada strefę zabaw dla najmłodszych, czy oferuje dodatkowe menu dla dzieci.


Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik pomoże Państwu w wyborze hotelu na rodzinny wyjazd. Jeśli dalej nie są Państwo zdecydowani, nieskromnie zapraszamy do nas. Wellness & Spa W Krainie Alicji to idealne miejsce jeśli chcą Państwo spędzić czas w rodzinnej atmosferze, zrelasować się i odpocząć w cichym zakątku przepięknego Nałęczowa.

W Krainie Alicji Nałęczów