Oferowane przez nas wycieczki rowerowe cieszą nie nieustającym zainteresowaniem. Dlatego też postanowiliśmy opisać w bardziej szczegółowy sposób kolejne z nich. Dziś na tapet bierzemy wycieczkę Park Labiryntów. Zapraszamy do lektury!

Trasa naszej drugiej wycieczki rowerowej ma około 28,6 kilometra, licząc już z powrotem do hotelu. Sama jazda, rekreacyjnym tempem nie Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej - wycieczka rowerowa Papierniapowinna zająć dłużej niż około 4 godziny. Do tego czasu oczywiście należy doliczyć czas potrzebny na zwiedzanie licznych atrakcji, jakie zaplanowaliśmy w tej wycieczce.

Pierwszym przystankiem na trasie, podobnie jak w przypadku trasy Papiernia będzie zabytkowe Sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej i zwiedzanie zachowanego prezbiterium starego gotyckiego kościoła z XIV wiekowi. W ołtarzu kaplicy Matki Boskiej Kębelskiej znajduje się figura Matki Bożej z Dzieciątkiem zaliczana do tak zwanych Pięknych Madonn.

Następny przystanek to już główna atrakcja naszej wycieczki – Park Labiryntów. Miejsce bardzo ciche i spokojne. Liczne labirynty i park miniatur znajdują przy lecie. Labirynty są świetną atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Park miniatur został otwarty w maju minionego roku, w jednym miejscu znajduje się ponad 50 miniatur architektury drewnianej. Atrakcje i budynki w parku tworzą wyjątkowy krajobraz okolicy. Park Miniatur prezentuje architekturę drewnianą trójkąta Kazimierz Dolny – Nałęczów –

Park Labiryntów

źródło: http://park-labiryntow.pl

Puławy. Eksponaty są prezentowane w skali 1:25 to, co najpiękniejsze w regionalne architekturze. Zachwycające wille Nałęczowa, słynne budowle Kazimierza Dolnego studnią kazimierską, młyny z rzeki Bystrej, Bramę Puławską i wiele innych interesujących obiektów.

Również w Rąbowie znajduje się wspomniany wyżej Park Labiryntów. Wyjątkowy w swoim układzie i zadziwiający tematyką. Idealne dla dzieci na świetną zabawę w wiosce tematycznej. Dla dorosłych miejsce to idealnie się sprawdzi do rekreacji, wypoczynku i refleksji. Labirynty roślinne są wizytówką piękna regionu, jego kultury i zabytków.

Po zwiedzaniu licznych atrakcji i powrocie do hotelu warto zrelaksować się w hotelowej strefie SPA, w której oferujemy wypoczynek w saunie i jacuzzi, zabiegi na ciało oraz relaksacyjne kąpiele. Tak spędzony rodzinnie dzień na pewno na długo pozostanie w Państwa pamięci! Serdecznie zapraszamy!


Wycieczka rowerowa Park Labiryntów dostępna jest zarówno dla gości hotelu jak i osób nie zakwaterowanych. Nasz hotel prowadzi wypożyczalnie rowerów, szczegóły w recepcji lub pod numerem 609 925 609!
W Krainie Alicji Nałęczów