Bez wątpienia Nałęczów to przepiękne miejsce. Liczne pagórki, malownicze łąki, lasy i słynne lessowe wąwozy tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. W sezonie letnim rok do roku miasteczko przeżywa oblężenie kuracjuszy i turystów. Co ciekawe Nałęczów zdobywa równie dużą popularność również zimą. Stoją za tym wspaniałe zimowe atrakcje Nałęczowa i okolic.

Nałęczów leżący na łagodnych pagórkach zimą jest istnym rajem dla dzieci kochających sanki. Kiedy tylko okoliczne wzgórza pokryje świeży biały puch można zaobserwować pielgrzymki rodziców z dziećmi żwawo ciągnących sanki. Szaleństwa na śniegu to jednak nie jedyne zimowe atrakcje Nałęczowa. Równie dużą popularnością cieszą się często organizowane kuligi konne. Sanie ciągnięte przez konny zaprzęg przez zaśnieżone leśne trakty to już staropolska tradycja. Jednak fakt, że rozrywka ta wywodzi się z dawnych czasów w ogóle nie zmienia jej atrakcyjności. Kuligi nadal zrzeszają duże grupy chętnych.

sanki - zimowe atrakcje nałęczowa

Zimowe atrakcje Nałęczowa – dla ciekawych świata

Dla osób, których pierwszym wyborem nie są sporty zimowe Nałęczów również oferuje kilka ciekawych atrakcji. Przez cały rok dla zwiedzających otwarty jest Park Zdrojowy, który zimą oferuje równie wspaniały klimat i widoki co wiosną, latem i jesienią. Dodatkowo zwiedzający mogą również skorzystać z Pijalni Wód Mineralnych oraz zwiedzić Muzeum Stefana Żeromskiego.

Ciekawą alternatywą jest również ucieczka od zimna w przytulne ciepłe zakamarki SPA lub krytego basenu. Niejeden gość naszego hotelu chwalił sobie relaks w ciepłej wodzie naszego hotelowego basenu z widokiem na ogród pokryty pięknym białym śniegiem. Możliwość zażywania ciepłej kąpieli podczas kiedy za panoramicznymi oknami sypie śnieg to świetne przeżycie dodające otuchy i relaksujące każdy mięsień naszego ciała.

Zimowe atrakcje Nałęczowa  – sporty zimowe

Ukształtowanie terenu okolicy Nałęczowa w zestawieniu z białą pokrywą śnieżną daje pole do popisu amatorom sportów zimowych. Jednym z najpopularniejszych sportów jest wyczynowa jazda na rowerze poprzez zaśnieżone wzgórza i leśne wąwozy. Taka jazda pozwala nie tylko świetnie zadbać o swoją kondycję w czasie zimy, ale oferuje również niezrównane przeżycia dzięki zapierającym dech w piersiach zimowym pejzażom.

zimowe atrakcje Nałęczowa - rower

Nałęczów oczywiście stanowi również idealną bazę wypadową do pobliskich stoków narciarskich. Nasi goście często podkreślają, że wybór Nałęczowa jest idealny ponieważ odległość od stoków w Kazimierzu Dolnym czy Rąblowie jest na tyle mała, że bez problemu można tam dojechać w kilka minut. A na tyle duża, że pozwala uniknąć tłoku i zgiełku powodowanego przez fanów śnieżnego szusowania.

Jeśli nadal trzeba Was przekonywać, nie pozostaje nic innego jak zaprosić każdego z Was, aby przyjechał i przekonał się sam! Dla niedowiarków przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy. Podaj przy zamówieniu kod – zima2019blog a otrzymasz 10% rabatu na pobyt w dniach niedziela – czwartek! Zapraszamy do rezerwowania pokoi!

W Krainie Alicji Nałęczów