Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.

Tadeusz Karasiewicz
„Pokochaj jesień’

 

Choć jesień rzadko jest wymieniana jako ulubiona pora roku, istnieje wiele zaskakujących cech, które powodują, że każdy może ją polubić.

Jesień najczęściej kojarzy nam się deszczem, pluchą i chandrą,  jednak jest to również czas zbierania plonów. To właśnie podczas jesieni możemy cieszyć się z dojrzałych owoców i warzyw. Wśród najpopularniejszych jesiennych owoców wymienić trzeba jabłka, gruszki śliwki i winogrona. Pięknie ubarwione owoce stają się nie tylko wspaniałą przekąską, ale mogą również  być ozdobą naszych domów. Jesień to także czas, w którym możemy delektować się wyjątkowymi smakami i zapachami. Krótko mówiąc jest to raj dla smakoszów.

Jesień Nałęczów

Dziś jednak chcielibyśmy przedstawić Państwu uroki jesieni spędzonej w Nałęczowie, jest to bowiem idealna pora roku, aby wypocząć, wyciszyć się i zadbać o swoje zdrowie przed nadchodzącą zimą. Nałęczów jak zapewne Państwo doskonale wiedzą słynie z pięknego parku roztaczającego się wkoło znanego na całym świecie uzdrowiska. Jesienna aura sprzyja długim spacerom usłanymi kolorowymi liśćmi parkowymi alejkami. Dzięki niepowtarzalnemu mikroklimatowi, takie spacery to samo zdrowie. Fantastycznie czyste powietrze, pozwala cieszyć się pieszymi wędrówkami i poprawia naszą kondycję i samopoczucie.

Najważniejsze oczywiście zostawiliśmy na koniec, to za co najbardziej cenimy jesień to oczywiście cudownie pokolorowane drzewa. Widok wszystkich odcieni brązu, żółci i złota to coś czego nie sposób kochać. Szczególne wrażenia estetyczne pod tym kątem dają spacery Nałęczowskimi wąwozami, które na jesień mienią się pięknymi barwami.

Aby dać Państwu okazję do wyciszenia się, odpoczynku i zaznania błogiego spokoju przygotowaliśmy kilka specjalnych, jesiennych ofert, które na pewno przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym osobom. Wystarczy nam zaufać, pobyt w naszym hotelu sprawi, że nawet najwięksi pesymiści pokochają tę porę roku. Zapraszamy

W Krainie Alicji Nałęczów